Sukienka na ślub — czym kierować się przy jej wyborze?

Sukienka na ślub — czym kierować się przy jej wyborze

Sukienka na ślub — czym kierować się przy jej wyborze?

Ślub i następujące po nim wesele to imprezy bardzo eleganckie, które potrafią być wspominane przez lata. Dlatego każdy chce w ich trakcie świetnie się prezentować. Podczas gdy mężczyźni stroją się w dopasowane garnitury, panie mogą postawić na zjawiskowe sukienki. Czym jednak kierować się przy wyborze odpowiedniej sukni na ślub będąc na nim gościem? 

Najważniejsze zasady ubioru na ślub i wesele

Każda osoba, która zaczyna przygotowywać swój strój na wesele, musi pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Pierwsza dotyczy koloru sukienek. Przede wszystkim należy unikać barw typowych dla sukni ślubnych. Biały, czy ecru to kolory, które zarezerwowane są w tym dniu dla panny młodej. To samo dotyczy dużej ilości koronek, wstążek oraz haftów na sukience. Ślub i wesele to wieczór młodej pary i to właśnie ona ma się wyróżniać na tle weselników. 

Poza tym trzeba zadbać o stosowność ubioru. Ślub i wesele to okazja bardzo elegancka, przez co lepiej odpuścić sobie mocno wyzywające stroje. Sukienka musi być po prostu wygodna, nie krępować ruchów i jednocześnie nie odsłaniać zbyt wiele. Dodatkowo warto postawić na prostotę. Wszelkie kreacje z nadrukami, czy w bardzo jaskrawych kolorach mogą być sporym modowym faux-pas. 

Kolejna ważna kwestia dotyczy kolorów sukienki. Wiemy już, że należy unikać barw ślubnych. Poza tym nie zaleca się ciemnych barw, takich jak czerń, granat, czy bordowy. Takie odcienie mogą kojarzyć się ze smutkiem oraz żałobą. 

Gdzie wybrać najlepszą sukienkę na wesele?

Wybierając najlepszą sukienkę na wesele dobrym pomysłem może być nawet salon mody ślubnej. Często w takich miejscach dostępne są nie tylko przepiękne ślubne suknie, ale też sukienki dla gości imprezy. Spory wybór dostępny jest na przykład pod adresem: https://janachowska.pl/panna-mloda/suknienki.html. Tam każda kobieta z pewnością znajdzie sukienkę, w której będzie prezentować się zjawiskowo na weselu. Jednocześnie nie przyćmi przy tym panny młodej.